تکنولوژی چگونه بیماران را به مراقبت های بهداشتی متصل می کند

CES امسال مجموعه گسترده ای از تحولات جدید و امکانات موجود در بازار فناوری های پزشکی و سلامت را به نمایش گذاشت، بسیاری از آنها برای استفاده عمومی آماده نیستند. واضح است که تغییر در نظارت بر مراقبت های بهداشتی (از بیمارستان به بیمار) می تواند کلیه ساختار مراقبت از بیمار را تغییر دهد.

 

از یک درمان پزشک متمرکز به مراقبت بهداشتی ترجیح داده شده توسط بیمار، تکنولوژی تاثیر مثبتی بر توانایی مدیریت بیماری های زندگی شیوه و سلامت شخصی ایجاد می کند. با توجه به اینکه مصرف کنندگان علاقه خاصی به سلامت و سلامت شخصی خود دارند، پتانسیل زیادی برای پذیرش بیشتر تکنولوژی و ایجاد دستگاه های جدید وجود دارد. نتایج به نفع هر دو طرف است، زیرا بیماران اطلاعات بیشتری را تهیه می کنند که پزشکان می توانند برای تشخیص دقیق تر و تحقیق جدید تحقیق کنند.

 

دستگاه های شخصی سلامت ( Personal Health Devices )

 

طبق تحقیقات ABI، انتظار می رود که فروش محصولات پوشیدنی پزشکی در سطح جهانی به بیش از 55 میلیارد دلار در سال 2022 برسد که از 10.5 میلیارد دلار از سال 2017 افزایش یافته است. 

جریان مداوم داده های فیزیولوژیکی دریافت شده از دستگاه هایی مانند مانیتورهای گلوکز، اکسیمترهای پالس و مانیتور BP نقش مهمی در کمک به پزشکان در درمان پس از بستری شدن و سایر شرایط سلامتی درازمدت دارد.

با استفاده از تکنولوژی بلوتوث، متخصصان مراقبت های بهداشتی قادر به نظارت تشخیصی، اعمال جراحی فیزیوتراپی و حتی تنظیم درمانی مداوم از دستگاه های قابل برنامه ریزی می باشند. به عنوان مثال، مراقبین می توانند حرکات بیماران مسن را ردیابی و اندازه گیری های سلامتی را دریافت کنند.

برنامه های نظارتی ابزارهایی هستند برای کمک به دستیابی به هدف سه گانه مراقبت های بهداشتی، با بهبود نتایج بیماران، گسترش دسترسی به مراقبت و ایجاد سیستم های مراقبت بهداشتی موثرتر. این دستگاه ها برای دسترسی اسان تر و سریع تر پزشکان به داده های جاری و فعلی برای ردیابی سلامتی بیماران خود برای توسعه و مدیریت برنامه های بهداشت فردی و یا مطالعه روند در یک جمعیت تعریف شده ارائه می کنند.

 

علاوه بر این، کیفیت زندگی و تجربه بیمار به طور مداوم از طریق پیشرفت های پزشکی مانند جراحی ها و سیستم های نظارت بهتر، همراه با تجهیزات اسکنر راحت تر بهبود می یابند.

 

راندمان کارآیی در مراقبت های بهداشتی ( Driving efficiencies in healthcare )

 

فن آوری مراقبت های بهداشتی نیز به شدت نیاز به زمان سفر از خانه بیمار به محل درمان کاهش می دهد.

علاوه بر این، دستگاه های پزشکی متشکل یا متخصص، از اتصالات سفارشی و طراحی قطعات بدن از نظر اندازه بدن مانند مفصل و زانو استفاده می کنند، با استفاده از تکنولوژی هایی مانند تولید افزودنی برای جایگزینی و پیوند بخش های ارتوپدی (عضلانی اسکلتی). محیط مثبت ایجاد شده توسط این تکنولوژی ها باعث تسریع بهبود عمل پس از عمل در بیماران می شود.

همه این پیشرفت ها در تولید دستگاه های پزشکی، روش های مختلفی را در زمینه مراقبت های شخصی به وجود می آورند.

 

آموزش از نوآوری در سایر صنایع ( Learning from innovation in other industries )

 

پتانسیل برای دستگاه های پزشکی و بازار های تصویربرداری وجود دارد تا سیستم عامل های جدید تکنولوژی را برای کاهش زمان توسعه، صرفه جویی در هزینه های سرمایه گذاری و کاهش موانع ورود به بازار وجود داشته باشد. طراحی فناوری پزشکی باید بر ویژگی های متمایز و قابلیت پذیرش بازار متکی باشد تا اطمینان حاصل شود که آن ها با  megatrends جهانی هماهنگ شده اند و بسیاری از نوآوری ها همگرایی تکنولوژی را برای یک جهان هوشمند آماده می کنند.

این روند ایجاد یک فرصت برای نوآوری در یک صنعت بسیار گسترده تنظیم شده است، به طوری که شرکت های خارج از صنعت مراقبت های بهداشتی، فناوری های جدید و محصولات را توسعه می دهند. به عنوان مثال، مانند گوگل و IBM، سرمایه گذاری در فن آوری ها و ایجاد مشارکت ها به عنوان بخشی از این رشد است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *