مطالعات بر روی دستگاه جدیدی که می تواند به معنای پایان بخشیدن به افراد مبتلا به دیابت باشد.

محققان دانشگاه استرالیای غربی، اثربخشی یک دستگاه را در درمان دراز مدت گلوکز خون پایین دیابت مورد آزمایش قرار می دهند و به شرکت کنندگان در این مطالعه نیاز دارند.

گلوکز خون پایین یک عارضه بالقوه مرگبار دیابت است، به خصوص در بیماران مبتلا به انسولین. این باعث می شود بسیاری از استرالیایی ها هر ساله به اثبات برساند و می تواند منجر به تشنج و آسیب عصبی شود.

سیستم نظارت بر سیستم کنترل گلوکز (Freestyle Libre Flash Glucose Monitoring System) در یک مطالعه در مقایسه با توجه معمول به دستگاه توسط محقق UWA , پروفسور تیم دیویس و Penny Dwyer , مورد آزمایش قرار گرفته‌است .

این آزمایش می‌تواند به طور بالقوه منجر به جایگزینی تست prick انگشت شود و این کار رابرای بیماران آسان‌تر می‌کند تا به طور منظم سطح قند خون خود را کنترل کنند .

Penny Dwyer، پرستار تحقیقاتی گفت که این دستگاه شامل یک دیسک کوچک با یک سوزن خوب است که به بازو وارد می شود و به یک خواننده دندان آبی متصل می شود که به سطوح گلوکز می تواند در زمان واقعی، در هر لحظه در طول روز، نظارت شود. این کار با ارائه جریان سریع خوانش در طول روز کار می‌کند , به طوریکه اگر سطح قند خون بیش از حد  پایین شود بیمار سریعا هشدار داده و می‌تواند گام‌هایی رابرای درمان خود بردارد .”

“برای تکمیل این مطالعه، ما نیاز به افرادی داریم که بیش از 18 سال دارند و در حال حاضر سطح قند خونشان بسیار پایین است که توسط دستگاه قند خون کمتر از 4 میلی مول در لیتر تایید شده است.”

خانم Dwyer گفت : ” ما باید اطمینان حاصل کنیم که اگر مردم قسمت شدیدی از گلوکز خونپایین داشته باشند , از داشتن اپیزودهای بیشتر جلوگیری می‌شود . و این دستگاه مانند یک روش  خوب برای کمک به جلوگیری از بروز مجدد گلوکز خون است .”

خانم Windebank گفت: : ” من چهار کودک از جمله دو بارداری را در طی آن زمان داشتم که میزان قند خون شما را زیاد می‌کند . “

“راه قدیمی این بود که انگشت خود را خراشیده و منتظر خواندن باشد، بنابراین برای انجام یک آزمایش فرایند بسیار طولانی تر و بیشتر بدون هیچ زحمتی بود، به خصوص با چهار کودک جوان و بدون روال استفاده از این دستگاه جدید راحت تر و من توانستم میزان قند خونم را بیشتر از قبل کنترل کنم. “

محققان امیدوارند که محاکمه آن‌ها اثربخشی این دستگاه را مشخص کند و می‌تواند برای ساخت این دستگاه برای افرادی که مبتلا به دیابت هستند مورد استفاده قرار گیرد .

این یک مبادله بازی است، به این معنی است که در آینده ممکن است قادر به دریافت این دستگاه برای کمک به کسانی باشیم که با دیابت زندگی می‌کنند , زیرا در حال حاضر حدود 200 دلار برای مصرف هزینه دارد . “

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *