چگونه چهار فنجان قهوه ممکن است از قلب محافظت کند

محققان دریافتند که مصرف کافئین که برابر با چهار فنجان قهوه است ممکن است برای ایجاد زنجیره سلولی از رویدادهایی که از سلول‌های قلب ما محافظت می‌کنند کافی باشد. به نظر می‌رسد که مطالعه‌ای در مورد فواید سلامتی قهوه منتشر شده در سال‌های اخیر صورت‌گرفته است، محققان نتیجه‌گیری کرده‌اند که کافیین از دیابت، نارسایی قلبی و سکته محافظت می‌کند. سطوح بالاتر مصرف قهوه نیز با خطر کمتر مرگ و میر همراه است . با این حال، به عنوان شواهد در حمایت از مزایای سلامتی کافئین، مکانیسم پشت قدرت های محافظتی آن هنوز کاملا درک نشده است.

دانشمندان دانشگاه Heinrich-Heine و موسسه تحقیقات IUF-Leibniz Research Institute of Environmental Medicine در دوسلدوف آلمان ، اخیرا برای شناسایی مسیرهای سلولی که در توانایی محافظ قلب کافئین نقش دارند ، تعیین شده است.

 

نقش میتوکندری ( The role of mitochondria )

در آزمایش‌ها قبلی، نویسندگان مطالعه جدید نشان دادند که سطح کافئین برابر با چهار فنجان قهوه، عملکرد سلول‌های اندوتلیالی ( درون‌پوش ) را بهبود بخشید که در داخل رگ‌های خونی قرار دارند. آن‌ها همچنین نشان دادند که مزایایی که به نظر می‌رسد شامل میتوکندری است. این ها، همانطور که همگان به خوبی آگاه هستند، عموما به عنوان قدرت‌های اصلی سلول شناخته می‌شوند – توضیحی که به خوبی شناخته شده است، وضعیت ملودی را بدست آورده است. میتوکندریا عنوان خود را به دست آورد، زیرا در غشاء آن، آدنوزین تری فسفات – که انرژی ارز زندگی است – تولید می شود. در آخرین مطالعه خود، آنها یک بازیکن جدید در میان میتوکندری را شناسایی کرد که به نظر می رسد مربوط به اثر محافظتی کافئین: p۲۷. یافته‌های آن‌ها در مجله PLOS Biology منتشر شد. ابتدا به عنوان بازدارنده چرخه سلول شناخته شده است، p۲۷ یک آنزیمی است که معمولا تقسیم سلولی را متوقف می‌کند. محققان به وسیله جودیت هوندلر و یوآخیم آلتشمیده – دریافتند که کافئین موجب می شود p27 به میتوکندری منتقل شود. هنگامی که در داخل این اندامها قرار گرفت، وظایف حیاتی برای تعمیر عضله قلب پس از حمله قلبی انجام شد. این وظایف عبارتند از ترویج مهاجرت سلولهای اندوتلیال و محافظت از سلول های عضلانی قلب از مرگ سلولی، همچنین به عنوان آپوپتوز شناخته می شود. P27 همچنین فعالیت در فیبروبلاست ها یا سلول هایی را ایجاد می کند که اجزای ساختاری خاصی از بافت ها را تشکیل می دهند. کافئین فیبروبلاست ها را تشویق می کند تا الیاف انقباضی ضروری تولید کنند.

علاوه بر این یافته ها، دانشمندان دریافتند که کافئین در برابر آسیب های قلبی در موش های مسن تر و چاق محافظت می کند. آنها امید زیادی به پیامدهای آینده این نتایج دارند.

Haendeler می گوید: “این نتایج باید به استراتژی های بهتر برای محافظت از عضلات قلب از آسیب، از جمله توجه مصرف قهوه و یا کافئین به عنوان یک عامل رژیم غذایی اضافی در سالمندان منجر شود. او همچنین می گوید: “افزایش P27 میتوکندریال می تواند به عنوان یک استراتژی بالقوه درمانی نه تنها در بیماری های قلبی-عروقی بلکه در بهبود سلامتی و سلامتی باشد”.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *